Прокурор Закарпаття Янко полетів додому

За словами ужгородців, Віктор Янко, перебуваючи на посаді прокурора Закарпаття, не виправдав сподівань і навпаки спричинив корупцію у системі.

Участь у мітингу взяли Ужгородська Громадська рада, СНК Чоп, ПП Демальянс, Народний Рух України,  Рух за очищення,   та громадські активісти.

За словами голови «Ужгородської Громадської ради» Олександра Пересоляка, понад 60 кримінальних проваджень розпочато саме з ініціативи активістів, однак по жодному з них  так і не пред’явлено підозри, хоча доказів більш ніж достатньо:

«Понад 60 кримінальних проваджень, розпочатих громадськими активістами Ужгорода та Чопа, просто елементарно кришуються обласною прокуратурою. По жодному провадженню не пред’явлено підозри. Понад три роки тягнуться провадження,і  сказати, що прокуратура не справляється… Вони просто елементарно бояться пускати ці провадження в суд, оскільки вони розпочаті громадськими активістами і зам’яти їх уже буде неможливо.

Ці кримінальні провадження по бюджетним питанням, по землі Ужгорода і Чопа, по невиконанням ухвал суду, по внесенням змін до генплану, самовільний захват земельних ділянок, незаконна приватизація… Деякі провадження – це мільйони гривень, щоб ви розуміли… Таких прикладів про упередженість обласної прокуратури і прокурора області дуже багато. Так і не пред’явлена підозра по кримінальній справі по кардіодиспансеру, де були незаконні закупки тендерні проведені, – просто елементарно знайшли стрілочника. Тому прокуратура не бореться реально із корупціонерами і злочинцями, а все, що відбувається, – це просто елементарне кришування і заминання справ».

Оскільки прокурора нема на місці, його обов’язки наразі виконує перший заступник Іван Шимон. Він запевнив кореспондента «Громадського радіо», що справи, озвучені активістами, перебувають  на контролі і висловив власну думку, що акція є замовною:

«Є 60 кримінальних проваджень. Переважна частина з них уже закрита, у іншій частині передбачені судові експертизи, які перебувають на розгляді і слідчими органами Національної поліції проводяться слідчі дії. Ці всі сьогоднішні акції свідчать про те, що активісти виконують, на мою думку, чиєсь замовлення. Тому що особисто прокурор Янко взяв під особистий контроль всі провадження, і всі громадські активісти знають про це».

Допоки під стінами закарпатської прокуратури скандували «Янко – у відставку!», активістка Лариса Ступак зробила заяву, що відповіді представників прокуратури не відповідають дійсності. Більше того, вона має намір подати в суд на Івана Шимона за розповсюдження неправдивої інформації.

«Він зараз розповсюджував неправдиву інформацію, що я нібито не ходжу на допити і зриваю їм слідчі дії. Це – неправдива інформація. Це може підтвердити мій представник Анастасія Бачинська. Ми ходимо на всі допити. Навіть я сама їх ініціюю! У мене є достатньо клопотань про те, що «прошу мене допитати, зробити перехресний допит». Я постійно на цьому наполягаю! Всі кримінальні провадження, які відкриті, вони не стосуються особисто Ступак. А вони стосуються громади міста Чоп і навіть ужгородської громади. Екологи, – екологічні інспектори, – підробляють акти на зрубані масово дерева, щоб відвести від кримінальної відповідальності людей, що знищують дерева».

Наприкінці протестувальники заявили, що все ж планують домогтися відставки прокурора, а тому акції протесту продовжуватимуться.

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.